מדריך מעשי לריפוי טבעי

הליקובקטר פילורי הטיפול הטבעי

 הליקובקטר פילורי

חיידק המצויי בקיבה. מתפתח ומשגשג על רקע של תת חומציות. בשלב ראשון הוא גורם לדלקת קיבה - גסטריטיס, בשלב שני הוא גורם לכיב קיבה - אולקוס. סימנים להמצאותו הם: צרבות לעיתים קרובות, נפיחות בקיבה לאחר הארוחה, הפרעות בעיכול חלבונים. תסמינים אלה אופיינים למעשנים ומעשנים לשעבר. לאנשים עם תזונה לקוייה.

הטיפול הקונבנציונאלי נעשה בתרופות סותרות חומציות. אמנם הן גורמות להקלה בתסמינים, אבל בשימוש לאורך זמן הן גורמות לפעולה הפוכה, כי תת חומציות גורמת לשגשוג ולהתפתחות החיידק. בנוסף תת חומציות גורמת להפרעה בעיכול החלבונים, המתבטאת בנפיחות וגזים. בנוסף נעשה הטיפול הקונבנציונאלי בשילוב אנטיביוטיקה. אמנם האנטיביוטיקה עוזרת באופן זמני לחיסול החיידק, אבל מכייוון שהתנאים לא נשתנו, החיידק חוזר לאחר תקופה מסויימת. בנוסף האנטיביוטיקה גורמת להיתפתחות חיידקים עמידים ושיגשוג קנדידה במעיים, ובהמשך להתפתחות קנדידה מערכתית.

פילוריסטאט - PYLORISTAT

תכשיר משולב תוצרת אר"הב לטיפול בחיידק ההליקובקטר פילורי. (ללא אנטיביוטיקה) 

לרכישה ולפרטים נוספים ראה קישור http://teva-li.com/shop/pyloristat/

 

צרבות כרוניות כסימן אזהרה להתפתחות סרטן הושט

מאת: Mishal   מחבר: Nirit Yaul  -  נובמבר 26, 2007

אפיתל הושט אינו עמיד בפני חומציות הקיבה, ולכן חשיפה מתמשכת לחומציות מביאה לשינוי בתכונותיו, שינוי שעלול להניח את היסוד להתמרה סרטנית. האפיתל המצפה את פנים הושט הינו רב שכבתי קשקשי לא מקורן וצבעו כצבע עור לא שזוף, דהיינו לבנבן. תפקידו להגן על הושט מפני שחיקה ממזונות גסים וכן למנוע חדירת גורמים פתוגניים דרכה. לעומת זאת, אפיתל הקיבה הוא חד שכבתי עמודי וצבעו אדמדם. אפיתל הקיבה הוא אפיתל מפריש, שבין היתר מתמחה בהגנה על רירית הקיבה בפני חומציות קשה, שסוררת דרך קבע בקיבה. תכונה, החסרה אצל אפיתל הושט, היות שבתנאים נורמאליים אין הושט נחשף לתנאי חומציות קיצוניים. החזר של תוכן הקיבה לוושט מביא לחשיפתה לחומציות, לעתים לפרקי זמן ארוכים למדי. עם התמשכות התהליך, עלול אפיתל הושט, הסמוך לנקודת החיבור עם הקיבה, לעבור התמרה -  מטפלזיה. ההתמרה היא מאפיתל רב שכבתי קשקשי, לאפיתל חד שכבתי עמודי, כלומר חלק מאפיתל הושט, מסגל לעצמו תכונות של אפיתל הקיבה, כדי להתגונן ולו במעט בפני החומציות. בהמשך ההתמרה יכולה להתקדם לאפיתל של מעי דק עם בלוטות. ושט שמראה התמרה כזו נקרא ושט ע"ש ברט (Barret esophagus). נמצא, כי 40% ממקרי התמרה אלו מתקדמים להתמרה סרטנית. ולכן, כל מקרה של צרבות חוזרות ונשנות מחייב בדיקה מעמיקה לשלילת שינויים מטפלסטיים בוושט התחתון. 

לתגובות והשגות: [email protected]

ביבליוגרפיה

צרבות כרוניות כסימן אזהרה להתפתחות סרטן הושט  מאת  Nirit Yaul    2007

עוד על צרבות ואיזון חומציות הגוף ראה קישור :

   http://www.newhorizon.co.il/%D7%90%D7%99%D7%96%D7%95%D7%9F-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%95%D7%A3-%D7%9B%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%A1-%D7%9C%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%98%D7%95%D7%91%D7%94

מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

בדיקות (טסט) אבחון קנדידה יש לתאם עם דוקטור לודמילה ריבלניק (M.D) בטלפון הנייד שלה - 054-4809194.