מדריך מעשי לריפוי טבעי

מהן "פטריות שמש" Tinea Versicolor וכיצד להימנע מהן?

 

"פיטריות שמש" הן שם עממי לפטריות הנקראות ברפואה Tinea Versicolor. ברוב המיקרים זו תופעה הנגרמת על ידי פטריית שמר. פטרייה זו נקראת: פיטירוספורום אובלה והיא ניזונה מהחלב השומני שעל העור.

הן נפוצות בעיקר אצל בני הנוער שתזונתם היא תזונת ג'אנק פוד, שהוא מזון עני בויטמינים וגורמי תזונה אחרים, ומשופע בסוכר ופחמימות ריקות. הפטריותן נמצאות על העור כל השנה, אבל בקיץ הן בולטות יותר כי האזור הפטרייתי אינו משתזף. במבט בוחן רואים שהאזור הוא אדמומי - דלקתי, בגלל החומרים שמפרישה הפטרייה. בנוסף עלולים להיות באותו השטח גם אקנה - פצעי בגרות, שמוצאם מאותו הג'אנק. פטריות אלה עלולות להיות גם באזורים אחרים: על הידיים, על הגב, הצוואר, על החזה מצויה גם על עור הקרקפת. הפטרייה אינה מדבקת אינה כואבת, אינה מסכנת את הבריאות, אבל מראה לנו כי נושא הפטרייה ניזון מתזונה דלה וענייה בגורמי תזונה.

הטיפול המומלץ בפטריות שמש: לעשות שינוי תזונתי. להוציא את כל הג'אנק פוד מהתפריט. להוסיף פרוביוטיקה, תוספת ויטמינים כמו B קומפלקס, תוספת אבץ פיקולינאט. להשתמש בקרם על בסיס שמן עץ התה, כי יש לו יכולת חיטוי, וכן ישנם סבונים על בסיס שמן עץ התה למטרות אלה. הטיפול צריך להימשך לפחות שלושה שבועות רצופים, ולאחר מיכן להמשיך בטיפול מונע, פעם בשבוע ,למשך מספר חודשים נוספים.

מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

בדיקות (טסט) אבחון קנדידה יש לתאם עם דוקטור לודמילה ריבלניק (M.D) בטלפון הנייד שלה - 054-4809194.