מדריך מעשי לריפוי טבעי

 מיגור הפטרייה

להשתמש בתכשירים להשמדת הפטרייה בהתאם לרמת הפטרייה כפי שנקבעה בתוצאות המעבדה:- מזונות ותוספי מזון צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי פטרייתית (herbal antifungals), כגון: חומצה קפרילית, בטאין, שום טרי, תמצית זרעי ענבים, שמן אורגנו, שמן הזית, מי כסף קולואידאלים, ביוטין. גם שום ואלוורה נחשבים לבעלי פעילות כזאת.

ביוטין - biotin מחסור בביוטין (אחד הויטמינים של קבוצת B, המיוצר בין היתר על ידי חיידקי המעי) גורם להמרת הקנדידה מצורת שמר לצורה פטרייתית. הביוטין נחוץ לסינתזה של חלבונים, לחלוף החומרים של שומנים ופחמימות. תסמינים של חוסר ביוטין כוללים: נטייה לנמנום, דלקת עור, התקפי חרדה, כאב שרירים, ירידה במשקל, תשישות, נדודי שינה.

שמן זית - נמצא כי חומצה אולאית (חומצת השומן משמן הזית) בולמת את ההמרה של הקנדידה מצורת שמר לצורה פטרייתית.

פרוביוטיקה - probiotics להיעזר בתכשירים לשיקום הפלורה של המעיים - החיידקים הידידותיים, באמצעות תוספי מזון פרוביוטיים, שמכילים חיידקים כאלה.

חברי ומורי ד"ר מרדכי הוכברג, תזונאי ועורך "תזונה פלוס", כתב עת מקצועי בנושאי תזונה: "במקרים רבים די בכמה תוספי פרוביוטיקה בשילוב תזונה נכונה כדי לחסל את הקנדידה. תוספי פרוביוטיקה חיוניים גם כשנוטלים תרופות אנטי פטרייתיות. אחרת גם אם הקנדידה תחוסל לא יהיו מספיק חיידקים טובים שימלאו את מקומה - והיא תגדל ותשגשג שוב לתוך החלל שנוצר".

ניקוי כבד - לבחור בתכשירים לניקוי רעלים. כי הקנדידה מפרישה רעלים המצטברים בכבד.

חשוב לדעת: אם הטיפול שניתן הוא טיפול מתאים, המטופל ירגיש טוב יותר כבר לאחר שבועיים וכעבור חודש יוכל לדעת בוודאות כי הטיפול הצליח. שיהיה ברור כי הטיפול אינו מסתיים בנקודה זו. יש צורך להתמיד לתקופה ארוכה. גם חצי שנה ושנה. אם כעבור שבועיים אין סימנים ראשונים לשיפור - יתכן שהטיפול שניתן אינו מתאים או אינו מספיק.

אין טיפול סטנדרטי לקנדידה.

מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

בדיקות (טסט) אבחון קנדידה יש לתאם עם דוקטור לודמילה ריבלניק (M.D) בטלפון הנייד שלה - 054-4809194.