מדריך מעשי לריפוי טבעי

קנדידה - מה חושבים הרופאים?

פרופ' ראול רז, ראש המחלקה הזיהומית של בית החולים העמק בעפולה, מטיל ספק בנזקים הרבים שמייחסים לקנדידה. "נכון שהיא עלולה לגרום למחלות ולבעיות בריאות קשות", הוא אומר: "אבל רק אצל אנשים שהמערכת החיסונית שלהם נפגעה קשה או דוכאה, כמו חולי איידס, חולי סרטן או אנשים שמקבלים טיפול כימותרפי. התפשטות של הקנדידה אצל אנשים בריאים גורמת לכל היותר לזיהום מקומי בנרתיק, בציפורניים או בחלל הפה, תופעות זניחות שקל לטפל בהן ושאינן מסכנות חיים". "העובדה שמוצאים אותה בכמויות גדולות גם בצואה היא חסרת משמעות ואין היא מעידה על מצב מחלה".

לפיכך, לדעת הרפואה הקונבנציונאלית, - אין לשייך את מגוון הסימפטומים הרבים דווקא להימצאות קנדידה.

המצב להיום הוא שרוב הרופאים אינם נותנים משקל לתופעת ה"קנדידה", כי כל עוד היא מצויה בכמויות קטנות אין היא גורמת נזק. מחלות כמו פסוריאזיס, אסתמה, תסמונת המעי הרגיז, תסמונת התשישות הכרונית, אנמיה וכלה בדיכאון, נראות כבלתי קשורות להימצאות הקנדידה. רוב הרופאים הקונבנציונאליים חושבים שמדובר בהיסטריה חסרת בסיס, או דמיון של הרפואה החילופית.

ד"ר מוני פיינשטיין, גינקולוג בכיר בבית החולים לניאדו, הוא אחד הרופאים המאמינים כי לקנדידה תרומה משמעותית לתחלואה במערב. "הקנדידה נחשבת לדייר נורמאלי ושקט בגופנו, כל עוד סביבת המעיים תקינה", "הסכנה מתחילה ברגע שמאגר הקנדידה שנמצא במעי נודד למקומות אחרים בגוף. אצל נשים, למשל, היעד המועדף הוא הנרתיק, בשל קרבתו הרבה לפי הטבעת. אבל אם הקנדידה חודרת לזרם הדם היא עלולה להגיע כמעט לכל מקום".

מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

בדיקות (טסט) אבחון קנדידה יש לתאם עם דוקטור לודמילה ריבלניק (M.D) בטלפון הנייד שלה - 054-4809194.