מדריך מעשי לריפוי טבעי

קנדידה (Candida) - תסמינים \ סימפטומים

זיהום פטרייתי עלול לפגוע כמעט בכל חלקי הגוף ולהתבטא בסימנים (סימפטומים) שונים ומגוונים. עייפות וחוסר אנרגיה, תשישות הנמשכת גם לאחר שינה של 7-8 שעות, נדודי שינה, טשטוש, תחושת חולי, דחף בלתי נשלט לאכילת דברי מתיקה או מאפה, כאבי ראש ובכללם מיגרנה, מיעוט ברזל ונשירת שיער, עיגולים שחורים מתחת לעיניים, קושי לרזות, לחץ דם גבוה או נמוך,

מערכת העיכול - הפרעות שונות, עצירות או שלשול, גזים, בטן נפוחה, כאבי בטן, קוליטיס, קושי בעיכול חלבונים, ריח פה, אלרגיות למזון. לפעמים יש בנוסף גם החיידק הליקובקטר פילורי - Helicobacter pylori  בקיבה אשר ברמה גבוהה גורם לכיב קיבה.

סוכר - רעב לסוכר והפרעות ברמת הסוכרים בדם, אלרגיה לאלכוהול, בעיות עודף משקל, מחסור בויטמינים ומינרלים.

עור - אקזמה, אלרגיות, תופעות של גירוי, צריבה, פריחות, יובש יתר בעור, גירודים, אקנה, פטרת ציפורניים, פטרת רגליים, פטרת קרקפת. (פטרת נקראת בפי הציבור פיטריות, לדוגמה פיטריות ציפורניים או פיטריה בציפורן).

אוזניים - דלקות חוזרות ונשנות, גירוד, הפרשות.

אף - סינוסיטיס, נזלת כרונית, קדחת השחת.

עיניים - דלקות, גירוד, עיגולים שחורים מתחת לעיניים.

פה - קנדידה בפה גורמת ל: בעיות חניכיים, פטרת בלשון, אפטות פצעים וחיפוי לבן על פני הלשון (oral candida). שפתיים - שפה תחתונה יותר מחוספסת ואדומה.

מערכת הנשימה - אסתמה, שיעול כרוני, ברונכיטיס כרונית, ליחה.

שלפוחית השתן - דלקת כרונית בשלפוחית עצמה ובדרכי השתן (כאשר תוצאות בדיקת שתן רגילה הן תקינות).

פרקים ושרירים - כאבים, נפיחויות, דלקות, חולשת שרירים.

סימנים נפשיים - דיכאון, היחלשות הזיכרון, חוסר שקט פנימי המלווה בדופק מהיר, מצבי רוח מתחלפים ועוד.

נשים - קנדידה וגינלית, הפרשות נרתיק כרוניות, גירוד, צריבה, דלקות חוזרות ונשנות בנרתיק, בעיות מחזור, בעיות הריון ופוריות, בעיות בהריון, חוסר איזון הורמונאלי, אובדן התשוקה המינית.

גברים - דלקת בבלוטת הערמונית, אובדן התשוקה המינית, אין אונות, ירידה באיכות הזרע.

תינוקות - בעיות בעיכול מזון לתינוקות, המתבטא בפליטות רבות, הקאות, כאבי בטן וחוסר שקט.

ילדים - היפראקטיביות, רגזנות, קשיי ריכוז, תפרחת חיתולים, כאבי בטן, דלקות אוזניים חוזרות, בעיות נשימה, אקזמה, התקררויות, עייפות, משיכה לדברי מתיקה.

כבד - בעיות כבד וכיס המרה, טריגליצרידים וכולסטרול. בכל תוכנית טיפול נגד קנדידה יש לתמוך בכבד, מאחר והקנדידה מייצרת (מפרישה) רעלים היוצרים עומס על הכבד והגוף.

שימו לב:

אם מצאתם יותר מחמישה או שישה תסמינים מאלה שנמנו לעיל, קיים חשד סביר שמדובר בזיהום פטרייתי. אבחון הקנדידה לפי הסימפטומים לא תמיד אפשרי. כי יש דמיון רב בין תסמיני הקנדידה, לבין אלה של מגוון רחב של מחלות ידועות. הסימפטומים הקשורים במחלה הם כה רבים, שונים ובלתי קשורים, כך שלעיתים מייחסים את הסימפטומים למחלות אחרות. מסיבה זו, בהסתמכות על תסמינים בלבד קיימת סכנה של אבחון מוטעה, וכתוצאה מכך גם טיפול בלתי מתאים. רק בדיקה מעבדתית מוסמכת יכולה לאמת חשד להימצאות פטריית קנדידה. כיום ישנה בדיקת דם "קנדידה טסט". התוצאות מתקבלות לאחר רבע שעה.

כך שאם לא נעשות הבדיקות הנכונות, אי אפשר לאבחן את התפרצות הפטרייה ורמתה.

מדריכי ריפוי טבעי

אהבתם את מה שקראתם? לשירותכם הבאנו מספר אתרים נוספים לקידום הבריאות הטבעית: טופהיל, סכרת, לב וכלי דם, קנדידה, סרטן, הומאופתיה.

ייעוץ תזונתי אישי

בדיקות (טסט) אבחון קנדידה יש לתאם עם דוקטור לודמילה ריבלניק (M.D) בטלפון הנייד שלה - 054-4809194.